Cambridge Üniversitesi English Sınavlarında Yüzde Yüz Başarı Elde Ettik

Cambridge Üniversitesi English Sınavlarında  Yüzde Yüz Başarı Elde Ettik
Tarih :
Açıklama :

Cambridge Üniversitesi’nin İngilizce sınavlarına katılan Uğur Koleji’nin ilkokul ve ortaokul öğrencileri, İngilizce’de uluslararası başarılara imza atmaya devam ediyorlar. Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen sınavlar, İngilizce öğrenenler için dünyanın önde gelen sertifikalarını sunmaktadır. Her yıl 130 farklı ülkede iki milyondan fazla aday bu sınavlara katılmaktadır. Türkiye’nin önde gelen birçok okulu, İngilizce eğitiminde dünyanın önde gelen üniversitesi olan Cambridge Üniversitesi’nin İngilizce sınavlarını öğrencilerine önermektedir. Bu üniversitenin sağladığı sertifikaya sahip olmak başlı başına bir başarı ve ödüldür.

Dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nden alınan İngilizce sertifikası öğrencilerde özgüven ve motivasyon sağlar.
İngilizce öğrenmeyi keyifli, etkili ve ödüllendirici kılan geniş kapsamlı sınavlardır. Sürekli başarılı için yüreklendirir
Öğrencinin alacağı sertifikalar uluslararası temelde tanınmıştır ve Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre düzenlenmiştir. Her sınav Avrupa Ortak Dil Kriterlerinin (Common European Framework of Reference) bir seviyesine odaklanarak öğrencilerin konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerini adım adım geliştirmelerine yardımcı olur.
Dunya capinda gecerlidir. Cambridge English Yeterlikleri dünya çapında binlerce kurum tarafından kabul edilmekte ve güvenilmektedir. Bunlar, mükemmelliğin göstergeleridir.Yüksek öğrenim ve uluslararası iş olanaklarının kapılarını açmakta önemli bir anahtardır.Öğrencinin dil seviyesi B2 ve üzerindeyse yurtdışında eğitim alma ve iş şansı yükselir.
Cambridge English sınavları gerçek yaşam durumlarına dayalı olup öğrencilerin sınıf dışında iletişim kurmak ve gelişmek için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirir.
Fransa, İtalya, Almanya, Polonya ve daha birçok ülkedeki çocukların aldığı sertifika ile sizin çocuğunuzun alacağı sertifika aynıdır.
Yani çocuğunuz dünyadaki pek çok öğrenci ile aynı standartlara -belki de daha fazlasına- sahiptir.

YLE: Young Learned English

Türkiye ve diğer ülkelerden birçok öğrenci her yıl Cambridge Üniversitesi’nin yabancı dil öğrenenler için düzenlediği ESOL İngilizce sınavına katılmaktadır. Bu sınavlar öğrencilerin yaşlarına göre aşamalı olarak yapılmaktadır. Söz konusu sınavlar şunlardır: Starters, Movers, Flyers, Starters ilk olarak daha küçük yaşlardaki çocuklarımızın İngilizcede temel adımları atmalarını sağlar. Çocuklar eğitim sürecinde gelişip Flyers sertifikasına ulaştıklarında, KET sınavına ya da PET sınavlarına katılmalarını sağlayacak düzeye geleceklerdir -ki bu sertifikalar onlara ilerleyen eğitimlerinde ya da çalışma hayatlarında önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Young Learners English (YLE) çocuğunuzun dinleme konuşma okuma ve yazma becerilerinde ne kadar iyi olduğuna dair güvenilir ve tutarlı bir ölçüdür. Sınavlar öğrenmeyi eğlenceli kılacak şekilde hazırlanıp çocukları çalışmak ve ilerleyişlerini görmek için cesaretlendirmektedir.

KET: Key English Test 
KET, Cambridge Üniversitesinin temel seviyedeki Avrupa dil çerçevesine göre A2 seviyesindeki  öğrencileri için hazırlamış olduğu bir testtir. Sınav okuma, yazma, konuşma ve dinleme kısımlarından oluşup, çoğunlukla YLE sınavlarını tamamlayan öğrencilerin İngilizcede bir adım daha yükselmek amacıyla girdikleri bir sınavdır. Her yıl Türkiye’den binlerce çocuk bu testi almaktadır. KET sınavı 3 bölümden oluşur:

PET: Preliminary English Test:
Pet sınavı Cambridge Üniversitesinin orta düzeydeki, Avrupa Dil çerçevesine göre B1 seviyesindeki  öğrencileri için hazırladığı bir sınavdır. PET sınavı İngilizceyi günlük hayatta kullanma yeteneğinizi yansıtır. Okul sonrası araştırma ve iş alanlarındaki binlerce işverenin göz önünde bulundurduğu bir sınavdır. Türkiye’de binlerce young learner bu sınavı KET sınavından sonraki adım olarak almaktadır. PET sınavı yaşamınızda İngilizceyi nasıl kullandığınızı yansıtır. İşaretleri ve duyuruları anlama gibi. Çoğu işverenin yazışma ve yönetimle ilgili İngilizce yeterliliği olarak kabul ettiği bir sınavdır. Ayrıca Turizm, Satış, Mühendislik gibi konuşma İngilizcesi gerektiren işlerde de geçerliliği kabul edilen bir sertifikadır.

FCE: First Certificate in English
First certificate in English (FCE) sınavı Avrupa Dil çerçevesinde B2 seviyesindeki öğrenciler için yapılan bir sınavdır ve İngilizceyi özellikle üniversite başvurularında veya ileriki iş hayatlarında kullanmak isteyen öğrenciler için idealdir. 


 

Akademik