Kampüs Güvenlik

Kampüs Güvenlik

 

07 Eylül 2016,  İstanbul

Değerli Velimiz;

 

2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılına başlarken, Milli Eğitim Bakanlığı 22 Temmuz 2016 tarihli "Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri" konulu yazısında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin güvenle yürütülebilmesi adına;

1) Bina ve okul bahçelerine kontrol dışı giriş ve çıkışlara izin verilmemesi, güvenlik ve danışma memurlarının dışarıdan gelenlerin eşyalarını arayabilecekleri, okul içerisine alınması sakıncalı eşyaların tutanakla ilgili görevlilerce emanet alınabileceği,

2) Okul bahçesine servis araçları dışında hiçbir suretle araç alınmaması,

3) Personel dışında giriş yapanların kimle görüşme yapacağını belirterek, ilgili personelden teyit alındıktan sonra ziyaretçi kimliğini sadece TC kimlik kartı veya ehliyet kartı teslim ederek alabileceği, alınan ziyaretçi kartının ziyaret süresince boyuna takılı olarak taşınması ve ziyaret sonunda teslim edilmesi,

belirtilmiştir. 

Aşağıda belirtilen kurallar, yukarıda belirtilen tedbirler ve öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda olabilmeleri için hazırlanmıştır. Velilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarıyla büyük UĞUR ailesi üyelerinin birbirlerine göstereceği saygı ve adalet ortamında; tüm kuralların öğrenci güvenliği için olduğunu bir an bile unutmadan yapılan yönlendirme ve hatırlatmalara uygun hareket edeceğinize inanıyoruz.

  • Anaokulu , ilkokul ve ortaokulumuz için derslerin başlama saati 09:10, lisemiz için 08:10’ dur.
  • Anaokulu , ilkokul ve ortaokulumuz için derslerin bitiş saati 16:10, lisemiz için 15:10’dur.
  • Kampüs içine araç alınmayacaktır. Okul dışında aracınızı park ederken acil durumlar olabileceğini düşünerek giriş – çıkışı engellemeyecek şekilde park ediniz.
  • Kampüs girişlerinde güvenlikten ziyaretçi kartı almadan giriş yapılamayacaktır. Geliş sebebi belirtilip, giriş yapacak her birey için ayrı ayrı TC kimlik kartı veya ehliyet karşılığı ziyaretçi kartı alınacak,  ve ziyaret süresince kart görülecek şekilde boyuna takılacaktır. Turnikeler haricinde kapı veya giriş kullanılmayacaktır.  
  • Okula her gün öğrencisini getiren ve giriş yapmak isteyen velilerimiz ilgili müdür yardımcısı ile görüşerek veli kimlik kartı başvurusu yapabilir.
  • Özellikle okulun ilk açıldığı gün, karne günü ve tören günlerinde sıkıntı yaşanmaması için okulumuza yakın otoparkları kullanabilir veya taksi ile gelebilirsiniz.

 

Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda bizlere güveniniz ve en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bize emanet etmeniz UĞUR AİLESİ olarak hepimizin onur ve çalışma kaynağıdır. Gösterdiğiniz duyarlılık için şimdiden teşekkür ederiz.

 

Bu vesileyle Kurban Bayramınız kutlar, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında sağlık ve başarılar dileriz.

 

Saygılarımızla,

Uğur Koleji Genel Müdürlüğü