Anılarınızla çoğalalım istiyoruz. Okulumuzla ilgili belleğinizde yer etmiş acı, tatlı anıları bizlerle ve diğer Uğurlularla paylaşmak isterseniz ugur@ugur.k12.tr adresini kullanabilirsiniz

 
ÖMER FARUK KAYHAN

Uğur koleji okuldan çok bir yuva gibi… Öğretmenlerimizin tecrübesi, sosyal etkinliklerimiz ve gezilerimizin çeşitliliği birçok şeyi görerek ve yaşayarak öğrenmemizi sağlıyor. Uğurlu bir genç olmaktan mutluyum, gururluyum. 

ÖMER FARUK KAYHAN
9 B

 
MERVE REİSOĞLU

Uğur Koleji’ne gelerek verdiğim kararın doğruluğunu, buradan mezun olurken sahip olduğum bilgi donanımını fark ettiğimde anladım. Okulumuz, öğrencilerini sadece bilgiyle donatmakla kalmayıp, ortamındaki sıcaklığı da bizlere hissettirmektedir. Ben beşinci yılımda bu sıcaklığın samimiyetinin hala içerisindeyim. Bendeki yetenekleri ortaya çıkarmamı sağlayan ve bana yardımcı olan, her türlü konuda desteklerini esirgemeyen, okulumuzun gelişiminin ve başarısının başkahramanları olan idarecilerimin ve öğretmenlerimin emeğini asla yadsıyamam. Bu liseden mezun olup giderken arkama baktığımda buradan öğrendiğim bilgilerin ve gördüğüm samimiyetin hayatım boyunca yanımda olacağıma inandığım için Uğur Kolejliyim ve bundan gururluyum. 

MERVE REİSOĞLU
12 DİL

 
İREM OKTAY

Uğurlu olmak bir ayrıcalıktır. Bunu beş yıl önce okula ilk adım attığım gün anladım. Okulun havasını o an anlamıştım. Bir öğrencinin sadece okulda eğitim görmesi değil o sıcak anlamı hissetmesi gerekirdi. Anladım ki Uğur Lisesi’nin öğrencisi olmak bunu tam anlamıyla karşılıyordu. İyi kötü son yılıma girdim ve arkamda koca bir 4 yıl bıraktım. Aklımda kötüye dair hiçbir anı yok. Aksine her şey tam da olması gerektiği gibi ve fazlasıyla iyiydi. Okulumu seviyorum; çünkü ilerideki başarılarımın temeli olacağına inanıyorum. Okulumu seviyorum; çünkü hayata karşı tecrübelerimde güçlü durmamı sağlayacak. Bu yüzden Uğur Koleji ailesine gönülden teşekkür ediyorum ve hepsini çok seviyorum. 

İREM OKTAY
12/ TMC

 
İLAYDA GÜL DENİZ

UĞURLU OLMAK,

Uğurlu olmak başka bir duygu benim için… 
Ben Uğur Lisesi’nin lobisinde ilk koşturduğumda yaklaşık üç yaşındaydım. O gün gerçekten eğlenmiştim bu okulda. Benim için bir parmağını kaybeden bıyıklı müdür yardımcısıyla ve de yere eğilerek benimle bir boy olup sohbet eden o gözlüklü amcayla bir de aklımda kalan sesi sert önce soğuk sonrasında sıcacık sevgiyle saçımı okşayan beyaz saçlı o kocaman adam da çok farklı gelmişti bana. Tek bir genç hatırlıyorum okulda “Daha sen öğrenci olmadın mı?” demişti bana. Etrafımda bir sürü insan “Ne istersin, ne istersin?” diye soruyordu. Ne isterdim ki; ilgi yeterliydi. Biraz da şeker ve çikolata. Bundan tam on bir yıl sonra o lobide bir öğrenci olarak ilerlemeye başladım. Şeker ve çikolata kantinden alınıyordu ama ilgi alaka on yol öncesinden fazla… sorum mu var? Sorunum mu var? Tüm Uğur ve bütün öğretmenlerim ulaşır ve yanımda. Güvenli, temiz bir ortam olması gereken yasakları bir diğerini üzmeyecek, özgürlük anlayışı, sevgi, saygı ortamı, gayretli bir eğitim anlayışıyla tüm koridorlarında hala Atatürk’üm karşımda ! 

Yıl 2011 ve on sekiz yaşındayım. Son yılım burada. O genç adamın çocukları şimdi üç yaşında ve dört sene önce Uğur’a gel dediği için şanslı sayıyorum kendimi oldukça. O koskoca adam dört yıldır müdürüm ve yanımda. 

Uğur Lisesi öğrencisi olmak bir adım önde olmak demektir. Okul gibi okul olduğunu düşündüğüm için tüm öğretmenlerim tüm arkadaşlarım ve tüm anılarımla gurur duyduğum için okulumu seviyorum. Ve beş bilemediniz altı yıl sonra bir ilkokul koridorunda beyaz önlüğümle yürürken yine okulumda olacağımı biliyorum. Sonsuz teşekkürler…

İLAYDA GÜL DENİZ

 
EKİN DUYGU EMRE

Ben Uğur Kolejliyim; çünkü benim iyi bir eğitim ve öğretime, boş vakitlerimi dolu dolu geçirmeye, sosyal olmaya ihtiyacım var. Uğurlu olmak bana bu imkânların en iyisini sağladığı için ben de ayrıcalıklıyım. 

EKİN DUYGU EMRE
9/B

 
ECE YÜCESOY

Uğur koleji geleceğe en iyi şekilde yatırım yapan köklü bir eğitim kurumu. Bu ailenin içinde yer almak benim hayata ayrıcalıklı olarak başlamama imkan sağlıyor. 

ECE YÜCESOY
9/B

 
BURAK YILDIRIM

Uğur kolejine geliş nedenim, Lise için okul seçimi yaparken Uğur Koleji’nde okuyan arkadaşlarıma sordum. Memnun olduklarını, ezbere ve teste dayalı bir eğitim olmadığını söylediler. Araştırmaya ve yoruma sevk eden bir eğitimi olduğunu söylediler. Ben de iyi ve çağdaş bir öğretmen ve yönetici kadrosu olduğunu gördüm. Bu lisede okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

BURAK YILDIRIM
12 Fen B

 
ARZU ERCİYES

Uğur Koleji’nde bu yıl on ikinci senem. Ben de bu okuldan mezun olan birçok kuzenim ve ablam gibi artık sona geliyorum. Belki üniversite kazanıp yeni bir başlangıç yapmak güzel olsa da emeğini hiç esirgemeyen tüm Uğur Koleji kadrosuna veda etmenin zor olacağını biliyorum. Bugün eğer ben ve ailemdeki birçok kişi bir yerlere geldiysek uğur Koleji’nin hakkını inkâr edemeyiz. Bu nedenle ailem ve kendi adıma, tüm öğretmenlerime emeği geçen geçmeyen herkese teşekkür ediyorum. 

ARZU ERCİYES
12 TM/A

 
BEGÜM TÜRKAN

Uğurluyuz; çünkü bol yıldızlı bir gelecek istiyoruz. Bunu istiyorsanız yolunuzun mutlaka Uğur’dan geçmesi gerekmektedir. 

BEGÜM TÜRKAN
9/B

 
BURAK SEVİNÇ

Özel Uğur Anadolu Lisesi 11-F sınıfında okuyorum ve dört senedir Uğur Kolejliyim. Uğur Koleji’ni tercih ettim; çünkü buradaki arkadaşlarımı, öğretmenlerimi çok samimi buldum. Hani derler ya okul, aileden sonraki ikinci evindir diye, işte burada bunu yaşayabiliyorsunuz. Şu an Dil bölümünde okuyorum ve hem ülkemizdeki sınava hem de yurt dışındaki sınavlara tecrübeli öğretmenlerimizin yardımıyla özgüven kazanıp hedeflerimize ulaşacağımıza sonsuz derecede inanıyorum. 

BURAK SEVİNÇ
11/F DİL