Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

kemalbey

Yönetim Kurulu Başkanı 

Kemal KOÇAK

Kemal Koçak, 1948 yılında Amasya'nin Ayvalipınar Köyü'nde doğdu.Ayvalıpınar Köyü Ilkokulu'nu bitirdikten sonra 1961 yılında Akpınar Ilkögretmen Okulu'nda yatılı olarak ortaögrenimine basladı.1966 yılında İstanbul Yüksek Ögretmen Okulu Hazırlık Fen Lisesi'nden mezun oldu. 1971 yılında Istanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nü (gündüz) ve İstanbul Yüksek Ögretmen Okulu'nu (gece) aynı anda bitirerek mezun oldu. Çalışma hayatına özel bir dershanede Fizik Ögretmeni olarak başlayan Kemal Koçak, görev yaptığı yıllarda yapılan bir anket sonucu “Türkiye'de Üniversiteye En Çok Öğrenci Gönseren Öğretmen” ödülünü aldı.

Kemal Koçak' in, 1974 yılında “Fen Puanı Yükseltmek” ,1975 yılında “Akademilere Giris” ve 1977 yılında “Çözümlü Fizik Test” adı altinda yayınlanan kitapları büyük ilgi gördü. 1978 yılının Temmuz ayında Uğur Dershaneleri'ni kuran Kemal Koçak, 16 yil sürdürdügü Kurucu ve Yönetim Kurulu Baskanlığı görevini 1994 yılında ortaklarına devretti. 1990-1991 Egitim-ögretim yılında Atatürk İlke ve Inkilaplari dogrultusunda hizmet veren Özel Uğur Egitim Kurumlarını kuran Kemal Koçak yaptığı ciddi arastırma ve çalışmalarla farklı bir kurum oluşmasına öncülük etmenin yanı sıra, kurumun Uluslararası boyut kazanarak bir “Dünya Okulu” olmasına da liderlik etmistir.  Evli ve 2 çocuk babası olan  Kemal Koçak Almanca ve İngilizce bilmektedir.

 

burak

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Burak BALKAYA

Üsküdar Amerikan Lisesi’ndeki eğitimi tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Aralarında Türkiye’de 2015 yılının en iyi girişimlerinden biri seçilen, kuruculuğunu üstlendiği LastOda mobil uygulamasının da bulunduğu eğitim ve teknoloji alanında çalışmalarına devam etmektedir. Girişimcilik ekosistemiyle ilgilenmekte ve Türkiye’de sosyal girişimciliğin Eğitim Kurumlarında gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

selen

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Selen BALKAYA

Dr. Selen BALKAYA

Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olan Selen Balkaya 6 senelik profesyonel yaşantısından sonra Londra’da Cass Business School’da MBA yüksek lisans programını tamamlamış ve Türkiye’ye geri dönmüştür. Eğitim ve bilişim teknolojileri üzerine birçok uygulamanın ve girişimin kuruculuğunda bulunmuştur. Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünde eğitim teknolojileri üzerine yoğunlaştırdığı doktorasını tamamlamıştır. Eğitim teknolojileri ve işletme alanındaki akademik çalışmalarına devam etmekte, MEF Üniversitesinde Stratejik Bilişim Sistemleri Yönetimi üzerine dersler vermektedir.