Anılarınızla çoğalalım istiyoruz. Okulumuzla ilgili belleğinizde yer etmiş acı, tatlı anıları bizlerle ve diğer Uğurlularla paylaşmak isterseniz ugur@ugur.k12.tr adresini kullanabilirsiniz

 
Gaye Albayrak

 

Merhabalar,  bir Uğur Koleji mezunu olarak hiç tereddüt etmeden kızımın da bu kültürü ve disiplini yaşaması için 5. sınıf itibariyle onun da Uğurlu olmasını istedim. Uğur Kolejinden 1994 yılında mezun oldum ve aynı zamanda Uğur Koleji Mezunlar Birliği Başkanıyım.  Bugün geldiğimiz noktada kızım okul birincisi olarak 8. sınıftan mezun oluyor ve okulumuzdan beklentilerimin fazlasıyla karşılandığı görmekten çok mutluyum. 

Tüm yönetim ve öğretmen kadrosu  içinden geçtiğimiz zorlu pandemi sürecini de çok iyi yöneterek gayet özverili ve  disiplinli bir şekilde çok emek verdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum,  saygılar sunuyorum.

01.07.2021

Gaye Albayrak
Zeynep Ece Albayrak'ın Velisi

 
Çiğdem Coşkun

Uğur Koleji ailesine 2008 yılında ilk olarak oğlumun ilkokul eğitimiyle başladık. Daha önce de bu okulda yeğenim okuyordu. Ablamın çok memnun olması sebebiyle başlamış olan eğitim hayatımız daha sonra 2011 yılında da kızım ile devam etti. Yaklaşık 12 yıl süren bir birlikteliğimiz sonucunda çocuklarımın eğitim hayatlarında ne kadar doğru karar verdiğimizi ailecek anlamış olduk. Uğur Koleji’nin özellikle yabancı dilde ne kadar ileri bir seviyede olduğu tartışılamaz. Akademik anlamda iki çocuğumda da çok güzel geri dönüşler aldık.  Oğlum 8’inci sınıfta dershaneye dahi gitmeden okuldan almış olduğu eğitim ile TEOG sınavında %1’lik dilime girmiştir, bugün artık kendisi bir ODTÜ öğrencisidir. Kızım ise bu yıl ABD’den almış olduğu %100 eğitim ve sporcu bursu ile eğitimine ABD’de devam etmektedir. Kızımın çok zorlu geçen eğitim ve spor hayatını birlikte götürme yolunda okulumuzun çok büyük katkısı olmuştur. Çocuklarım Uğur Koleji mezunuyuz demekten gurur duymaktadırlar, umarız ailemizdeki yeni nesillerde de Uğur Koleji ile birlikte oluruz. Uğur Koleji ailesinde yer almak çok büyük bir ayrıcalıktır, bunun için sizlere ve eğitim kadronuza yürekten teşekkür ederiz. 

24.012.2021

Çiğdem Coşkun
Tuana ve Batuhan Coşkun'un Annesi

 
Gonca Saraç

Uğur Koleji Ailesine 2 sene önce katıldık. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gün geçtikçe daha çok anlamanın verdiği rahatlık ve mutluluğu yaşıyoruz o günden beri.

Geldiğimiz ilk yıl oğlum 7.sınıfa başlamıştı. Gerek branş öğretmenlerimizden, gerek rehberlik öğretmenlerimizden, gerekse müdür yardımcımız sayın Sadet Süslü hanımdan gördüğümüz ilgi ve yakınlık bizi çok mutlu etmişti. Alacağımızı düşündüğüm kaliteli eğitimin çok daha fazlasını bulabileceğimizi okula başladığımız ilk günden itibaren farkettim. Sadece eğitim alanında değil, farklı alanlarda da öğrencilerini son derece destekleyen, cesaretlendiren bir yapıya sahip Uğur Koleji. 

Benim oğlum 8 yıldır profesyonel olarak piyano çalıyor ve aynı zamanda yarı zamanlı olarak istanbul Üniv. Devlet Konservtuvarı’nda piyano bölümüne devam ediyor. Okulumuz oğlumun yeteneğini ilk günden itibaren hep destekledi, gelişimi için fikir alışverişinde bulundu, başarılarını tüm öğretmenlerimiz içtenlikle kutladı, onu desteklemek için tüm imkanlarını kullandı. Bu konuda oğlum ve ailemiz adına büyük bir teşekkürü kendilerine borç bilirim.

Bunun yanında okulumuzun, düzeni, disiplini ve saygı anlayışını öğrencilere çok iyi aşılamanın yanısıra, onları sarıp sarmalayan, aynı zamanda sevgiyle yaklaşan yılların verdiği bir kültüre sahip olduğunu görüyorum ve oğlumun böyle bir ailenin içinde okul yıllarını geçirmesi beni son derece mutlu ediyor. Şu an 3. sınıfa giden diğer oğlumun da bu kültürün ve deneyimli tablonun içerisinde eğitimine devam edecek olması da ayrı bir keyif benim için. 

Umarım bu zor pandemi dönemi çabucak sona ersin ve çocuklar bir an önce dört gözle bekledikleri eğitim yuvalarına bir an önce kavuşsunlar.

19.02.2021

 

 

Gonca Saraç
Can Saraç'ın velisi

 
Hatice Arıkan

Okul seçimimizi yaparken önceliklerimiz  her zaman çocuğumuzun başarılı ve mutlu olmasıydı, kendini keşfedebileceği ortamların ona sunulduğu ve bu ortamlarda öğretmenlerin rehberliğinde başarıyı yakalayıp eğitim yolculuğunu özgüven kazanarak yürütmesiydi. Korona virüsün hayatımıza girişiyle çocuğumun eğitiminin aksayacağını düşünüp kaygılansamda çok kısa bir süre içinde bu kaygılarımın yersiz olduğunu anladım. Sevgili öğretmenimiz Kübra BAYRAM ve Uğur Koleji kadrosu sayesinde akademik anlamda hiç bir eksiklik yaşamadık. Branş öğretmenlerimizde oldukça kısa bir zaman içinde organize olarak çocuklarımızın eğitimine destek oldular. Veli toplantıları, rehberlik görüşmeleri ,haftasonu eğlenceli çalışmalar, Türkçe -İngilizce , E sitem proje sunumlarıyla sanki okul ortamındaymışız gibi fedakarlık göstererek bizlere destek olan bütün  öğretmenimize ve bütün Uğur Koleji kadrosuna teşekkür ederiz.

20.02.2021

Hatice Arıkan
Gediz Mert Arıkan'ın Velisi

 
Gizem ÖZSOY

Sayın Yöneticilerim

2020 hepimiz için zorlu bir yıl oldu. Pandeminin yarattığı zor koşullar hem biz velileri hem çocuklarımızı hem de öğretmenlerimizi çok etkiledi. Bu zor günlerde özveri ile, empati ile ve sevgi ile yanımızda oldunuz. Okulumuzun sağladığı teknik alt yapı ve öğretmenlerimizin çabası çocuklarımızın herşeye rağmen en iyi eğitimi almalarını sağladı. Sunduğunuz imkanlar, gösterdiğiniz ilgi ve sarf ettiğiniz çabalar için gönülden teşekkürlerimi sunarım. 

30.01.2021

Gizem ÖZSOY

 
Derya ÇOBAN

Öncelikle okulumuzun ve dünyamızın içinde bulunduğu bu üzücü felaketten biran önce kurtulmasını dileyerek sözüme başlamak istiyorum. Online eğitim sürecinin başladığı günden beri 3B sınıfındaki oğlum Yusuf Ali Çoban'ın tüm derslerini tek tek izliyorum. Bir Veli olarak okulumuzun bu süreci çok çok iyi yönettiğinden ve öğretmenlerimizin üstün performansından dolayı son derece gururluyum.

Tüm öğretmenlerimiz online eğitim yaparken; bir yandan konuyu anlatmaya çalışıp, bir yandan da çocukları idare etmeleri, takdir edilecek bir durumdur. Bütün bunları aynı anda başarabilmek öğretmenlik mesleğinin çok daha üzerinde bir beceri kesinlikle. Bizim öğretmenlerimiz bu süreci ellerinden gelen tüm özveriyi göstererek başarıyorlar. Önünüzde hiç kimse olmadan, sürekli bir ekrana konuşmanın zorluğunu çoktan aşmışlar ve hepsi birer profesyonel bu konuda. Bir Veli olarak başta sınıf öğretmenimiz Filiz Aytekin'e, tüm öğretmenlerimize, Uğur Koleji'ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve iyi ki varsınız diyorum. 

Uğur Kolej'li olmanın farkını ve gururunu bu zor günlerimizde bizlere yaşatan tüm ögretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

İyi ve sağlıklı günlerde görüşebilmek dileğiyle.

31.01.2021

Derya ÇOBAN
Yusuf Ali Çoban'ın velisi

 
Fatoş BATTAL

Değerli Uğur Koleji Yöneticileri; 
      Sevgili Aynur öğretmenimiz, 

      Dün gönderdiğiniz hoş geldiniz dosyası için tüm içtenliğimiz ile teşekkür ederiz. Uzun araştırmalar sonucu yaptığımız Uğur Koleji seçimimizin doğruluğunu bir kez daha ispat ettiniz. Kızımız okuldan iki gündür çok mutlu geliyor ve doya doya sizinle birlikte geçirdiği zamanı anlatıyor.Şimdi biliyoruz ki emin ellerde, içimiz rahat, kızımız sizlere emanet. 
      
      Saygılı, başarılı, üretken, Atatürkçü çocuklar eğitmeniz için yeni ders yılınızda başarılar dileriz. 

      Sevgilerimizle,

Fatoş BATTAL
Niran Battal'ın annesi

 
Hayri SOYLU

Sevgili veliler, Uğur Kolejli olmak bir ayrıcalıktır!

      Bundan on iki yıl önce araştırmalarım sonucu çevrenin en iyi kolejinin Uğur Koleji olduğu kanaatine ulaşmıştım. Evlatlarımızın ana okulundan  son sınıfa kadar misafir olduğu  bu kurumda  kanaatimin doğru çıkması beni hakikatten mutlu etmiştir.

      Öncelikle disiplinli, karşılıklı sevgi ve saygılı Atatürkçü gençler, adam gibi adamlar yetiştiren, başta Sayın Kemal Koçak beyefendiye ve onun seçkin, tecrübeli eğitimci ve öğretici kadrosuna ayrı ayrı teşekkür etmeyi bir görev sayıyorum.

      Öğrencisi  ve okulu ile ilgilenen her  veli arkadaşımın aynı düşüncede olacağından emin olarak saygılarımı sunarım..

Hayri SOYLU
Şansel Soylu'nun velisi

 
Candan GÜLDÜ

Uğur Kolejine tavsiye ile geldik. Görmüş olduğumuz ilgi, bilgilendirme ve tevazu bizleri inanılmaz etkiledi. Sistemi, okul disiplini ve kadrosu ile ilgili edinmiş olduğumuz bilgiler, bizi doğru yolda olduğumuza inandırdığı için kızımızı Uğur Koleji’ne kaydettirdik. Kızımızın okulda göstermiş olduğu değişimleri  günbegün takip ettiğimizden okulunun katkısını inkar etmek mümkün değildir. Bunda değerli öğretmenlerin, müdür yardımcılarının ve tabii ki okul müdürümüzün katkıları inanılmazdır. Güler yüzlü, anlayışlı, her derde deva gibi olan ilgiler yadsınamaz. SBS  sonrasında istediği okulu kazanamayan kızımız utangaç, sıkılgan ve duygularını dile getiremeyen bir tavır sergilemekteydi. Bu durumda ne kadar başarı elde edeceğimiz konusunda şüphe duymamıza rağmen aradan geçen iki yıl sonrasında ne kadar doğru karar verdiğimizi görmek bizleri son derece mutlu etmektedir.

      Bugün kızımız derslerinde son derece başarılı, ne istediğini bilen, kararlılık gösteren, utangaçlığını ve sıkılganlığını atarak duygularını, düşüncelerini ve fikirlerini en doğru şekli ile anlatabilen, toplum içinde kendini dinleten, rekabetçi, doğrularından asla ödün vermeyen, sözlerinin arkasında duran bir kişiliğe sahip olmuştur. Bu kişiliğe bilgi ve birikimlerini de katarsak topluma böyle bir birey yetiştirmekten sonsuz gurur duyuyoruz.

      Kazandırdığımız bu birey için siz değerli Atatürk ilkelerine bağlı kadroya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz 

      VE DİYORUZ Kİ İYİ Kİ UĞUR KOLEJİ İLE TANIŞTIK…

Candan GÜLDÜ
Bengisu Güldü'nün velisi

 
Nebiye BEKTAŞ

Çocuklarımın iyi bir eğitim alabilmeleri için uzun araştırmalarımın sonucunda karar kıldığım Uğur Koleji, kurucularıyla, yönetici kadrosuyla ve dallarında yetkin öğretmenleriyle tam bir bilim yuvası…

      Önce kızım Uğurlu oldu ve bir yıl hazırlık sınıfında okudu.  Ertesi sene oğlum iyi bir lise olarak tanınan bir Anadolu Lisesi’ni kazandı. Artık ikisi de 9. sınıftaydı. Böylece iki okul arasındaki eğitim farkını, dersin işlenişini karşılaştırabilme olanağım oldu. Uğur’da eğitim ve öğretimin, sosyal etkinliklerle, görsel materyallerle ve laboratuar çalışmaları ile desteklendiğini gördüğümde oğlumu da Uğur ailesine dahil ettim. Çocuklarımdaki değişimi gördükçe çok isabetli bir karar vermiş olduğumu daha da iyi anlıyorum.

      Çocukları numaraları ile değil, isim ve kişilikleriyle tanıyan ve ona göre çağdaş bir eğitim veren yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Nebiye BEKTAŞ
Ayşegül ve Oğuzhan Ürkmez'in velisi

 
Süleyman ARSLAN

Uğur Koleji ailemizin eski dostu. Uğur Koleji’yle açıldığı ilk yıllarda tanıştık.Eğitim kalitesi,disiplin anlayışı bizi okula daha da bağladı.İki kızımın da Uğur Koleji’nin ilk mezunlarından olup iyi üniversitelerde eğitim almaları beni ve ailemi çok memnun etti.Dostluğumuzu ve aramızdaki sıcak ilişkiyi bu yıl oğlum Osman Arslan’ı mezun ederek daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.

Süleyman ARSLAN
Osman Arslan’ın Velisi

 
Mehmet ÖZEN

Özel Uğur Anadolu Lisesi Ailesi’ne katılalı beş yıl oldu. Oğlumdaki olumlu gelişme ve değişimlere baktığımda bu okulu tercih etmenin ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördüm. Özellikle okulun ilkeli ve disiplinli yönetilmesi, çağın gereklerine uygun eğitim ve öğretim olanakları sunması, seçkin eğitici ve öğretici kadrosu ile bu gelişimin ve değişimin sağlandığı kanaatindeyim. Bugün, oğlum geleceğe daha ümitle bakabilen, kendine güveni ve hedefleri olan bir birey haline gelmiştir. 

       Okulunuzun Atatürk ilkelerine bağlı eğitim ve öğretim kadrosu ile ülkemize daha nice bireyler kazandıracağına olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler ile başarılarınızın devamını diler, saygılar sunarım.

Mehmet ÖZEN
Ziya Özen’in Velisi

 
Aysel NAZLI

Kızım 9. sınıftan 10. sınıfa geçerken dil bölümünde öğrenimine devam etmek istedi. Öğrencisi olduğu okulda bu bölüm açılmadığından, 3 yıl once iyi bir dil eğitimi veren hangi lise olabilir diye bir araştırma yaptım.

Uğur Koleji hakkında: “Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, dürüstlük, dostluk, arkadaşlık ilkelerini benimsemiş, çevreye duyarlı, saygılı, kendini tanıyan ve ifade edebilen öğrenciler yetiştirmek için var olduğu” ile ilgili bilgiler edindim. 

Bu yıl kızımın Özel Uğur Anadolu Lisesi’nde 3. yılı. Ön araştırmada edindiğim bilgilerin doğruluğunu hatta daha da artılarının olduğunu gördüm. Eğitim kadrosunun bilgili, tecrübeli, yenilikleri takip eden , donanımlı öğretmenlerden oluştuğunu yaşadıkça fark ediyor ve görüyorum.

Kızım 12. sınıfta. Okulumuz yönetim kadrosunun ve öğretmenlerinin YGS – LYS hazırlıkları için verdiği çalışma, emek ve destek için okulumuzu kutlayarak alkışlıyorum.
Sonuç olarak Özel Uğur Anadolu Lisesi’nde olmaktan mutluyuz.Öncelikle Yabancı Dil bölümüne, emeği geçenlere ve çalışanların tümüne teşekkürler.

Aysel NAZLI
Pınar Nazlı’nın Velisi

 
Feride ÜNAL

İki kızımızı da Uğur Koleji’ne göndermekteyiz. Eğitim ve öğretim kalitesinin ayırt edici bir faktör olduğu günümüzde gözlemlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki her iki kızımın da her gün bir şeyler öğreniyor olduklarını ve hayata en iyi şekilde hazırlandıklarını bilmenin vermiş olduğu güvenle, bir veli olarak mutluluk duymaktayım. Bunun için sizlere ve eğitim kadronuzdaki bütün öğretmenlere teşekkür ederim.

Feride ÜNAL
Naz Ünal ve Mina Ünal’ın Velisi

 
Bersun  KAŞIBEYAZ

Uğur Koleji ailesine katılmamızın 2. senesi olmasına rağmen senelerdir buradaymışız gibi kucaklarını açıp sevgiyle karşıladılar bizi.

Verdiği eğitimiyle ,disipliniyle ve sevgi dolu ilgileriyle dil bölümünde okuyan kızım Simay Kaşıbeyaz’ın çok iyi yerlere gelebileceğini gösterdiler bana.Kızımın velisi olarak bana gösterdikleri ilginin de ne kadar içten ve benim için önemli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.Uğur Koleji’nin sıcak ve sevgi dolu ailesine geç katılmamızın üzüntüsünü  yaşamakla beraber şu anda burada bulunmamızın mutluluğunu taşımaktayız.

Her öğrenci ve veliye içten tavsiye edebileceğim bir okuldur Uğur Koleji ve en önemlisi bu sevgi dolu ailede son senemizin olmasının üzüntüsüne rağmen buradan ayrıldıktan sonra kızımın gururla Uğur Koleji mezunuyum diyeceğini yürekten biliyorum.

Bersun KAŞIBEYAZ
Simay Kaşıbeyaz’ın Velisi

 
Gönül Ayaz ARTEN

       Bir anne olarak nasıl anlatırsınız Ata'yı? O büyük kahramanı? Elimden geldiğince dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım Arda Yiğit'e. O bir kahramandı dedim hani kötülerden kurtaran kahramanlar var ya onlardan oğlum. Göndermiş olduğum Uğur koleji’nin vermiş olduğu eğitim ile Arda Yiğit’in Ata sevgisinin ne kadar pekiştiği görmüş oldum. Çok sevdi bizi, bayrağımızı, vatanımızı... Şimdi sen okula gidiyorsun ya hep O'nun sayesinde dedim. Ülkemizde düşmanlar vardı herkes ağlıyordu, korkuyordu ama Atatürk geldi düşmanı yendi, herkesi sevindirdi dedim Tanımadan, Bilmeden çok sevdi Atasını Arda Yiğit.

       Sonra bir gün eve gelip Atatürk'ün köşküne geziye gideceklerini söyledi. Gittiler... Döndüğünde Arda bana ''Anne yalan söyledin bana. Atatürk ölmemiş ki. Biz bugün evine gittik kendisi yoktu dışarı çıkmıştı ama biliyorum ben ölmemişti . Askerleri kapıda O'nu bekliyordu, gemileri bile var gemileri de Atatürk'ü bekliyor.'' dedi. Ne denilebilirdi ki bu küçük adama. Belki de çoktan ölümsüz Ata'yı anlamıştı. Gerek Uğur Kolejinin gerek ailesi olarak aşıladığımız Ata sevgisiyle Arda Yiğit çok mutluydu çünkü kahramanının ölmediğini düşünüyordu. Ve çocuk yüreğiyle çok da haklıydı.

Gönül Ayaz ARTEN
Arda Yiğit Arten’in annesi

 
Ayla KOÇ

  Tepeden tırnağa sistemin farkını ve lezzetini hissetmemek mümkün değil...
Siz ne yaptığınızın bilincinde olan bir kolejsiniz... Tüm öğretmen ve eğitmenlerinizle bu farkı da belli ediyorsunuz...
Sayılara, kelimelere, duygulara ve sonuç olarak başarıya verdiğiniz önem cezbedici... Şansınız ve başarınız bol olsun...

Ayla KOÇ
Destan KOÇ'un annesi

 
Nermin ŞİMŞEK

Merhaba ben Nermin Şimşek M. Akif Şimşek'in annesiyim. Her ne kadar çocuğumuz iki yaşından beri kreşe gitse de ilk gün heyecanlıydık. Akif okula daha istekli gelsin diye sürekli ona artık sen büyüdün büyük okuluna gideceksin dedik. Sanırım sonunda biz de onu gözümüzde biraz fazla büyüttük, heyecanım o yüzden biraz daha fazlaydı. Ama okulunuzda karşılanmamız gayet güzeldi hem ben hem oğlum çok rahattık. Hatta oğlum "hep burda kalsam olmaz mı" bile dedi. Sınıfa ilk bırakırken beni bırakmak isteyemeyen bir çocuktan bu cümleyi duymak çok güzeldi.
Teşekkürler

Nermin ŞİMŞEK
M.Akif ŞİMŞEK' in annesi

 
Hande YILDIRIM

Benim için hayatta en değer verdiğim kızım Yağmur'un ilk günü sabah kalkar kalkmaz heyecanı gözümün önünden sanırım kaybolmayacak. İlk defe bu kadar heyecanlı ve özenerek hazırlandığı bir gündü. Okul merdivenlerinden çıkarken anne içim titriyor dedi. Tabi bende nasıl bir ortamla karşılaşacağımı bilmediğim için onun kadar heyecanlıydım. Sınıfa alındığımızda Didem öğretmen ile tanıştık. (ve tabii arkadaşları ile) herkesteki heyecan apaçık belli oluyordu. En büyük beklentim eğitim olduğu için şu anda eğitim konusunda bir yorum yapamam. Ancak gördüğümüz ilgi, alaka, yakınlık gerçekten memnun edici. Başladığımız bu yolda en değerlimiz Yağmur'umuzu siz Uğur Ailesine güvenerek teslim ettik. Beklentimiz ve hedefimiz büyük umarım her şey başladığımız ilk günkü kadar heyecanlı ve sevgi dolu olur. Okul Müdiresi başta olmak üzere, Didem öğretmene, siz Rezzan Hanım'a, Hasan Bey'e, Bahar Hanım'a ve henüz tanışmadığımız herkese teşekkürler....
Saygılarımla,
Hande Yıldırım

Hande YILDIRIM
Yağmur YILDIRIM' ın Annesi

 
Elif ÇEBİ

Uğur Koleji Beylikdüzü Müdürlüğüne;

    Sarı yıldızlar sınıfında eğitim gören oğlum Osman Efe Çebi' nin okula hergün hevesli ve istekli gitmesinde, öğretmenimiz Betül Avşar' ın çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

    Çocuğumun hergün yeni ve doğru şeyler öğrendiğini görmek beni çok mutlu ettiğinden, öğretmenimiz Betül Avşar' a teşekkürlerimi bir borç bilir ve başarılarının devamını dilerim.

Elif ÇEBİ
Osman Efe Çebi' nin Annesi

 
Burcu Özsarı Çankaya

Ve o büyük gün gelmişti benim küçücük oğlu anaokuluna başlıyordu. Büyük bir telaş ve heyecan içerisinde okula geldik, oğlum okula başlamanın mutluluğunu yaşarken ben ise inanılmaz bir kaygı ve korku içerisindeydim. Kolay değildi oğlumu başkasına emanet edecektim babası ile parka gittiğinde bile onlar gelene kadar inanılmaz panik yaşayan ben 8 saat oğlumu görmeden bir başkasına emanet edecektim kolay değildi benim için. Ne yapacağımı bilmiyordum oğlum doğru sınıfta mıydı mutlu olabilecek miydi, başına bir kaza gelir miydi oğluma kızarlar mıydı daha milyonlarca şey geçiyordu aklımdan ilk 4 gün kabus yaşadım uyku uyuyamadım ama her gün okulda öğretmenlerimizin gösterdiği anlayış, özveri ve çabayı gördükçe içim rahatlamaya başlamıştı ve artık emindim oğlum Uğur Koleji' nde emin ellerdeydi. 
    Utku okulunu ve öğretmenlerini çok sevmişti hiçbir sorun yoktu artık oğlumda bende çok mutluyduk ve sonrasında oğlumda gördüğüm değişim inanılmazdı el becerisi hızla gelişmeye başlamıştı evde bize şiirler öğretiyordu, odasını topluyordu, yemeğini düzenli yiyordu, her gün Atatürk' ten bahsediyordu okuldaki partilerden, etkinliklerden çok keyif alıyordu. Eh artık bende daha ne isteyebilirdim ki?
Benim kadar telaşlı, kaygılı bir anne okullar açıldıktan 2 ay sonra İstanbul' da küçük çaplı bir deprem oldu ve ben okulu arayıp durum nedir diye sorma gereği bile duymadan artık biliyordum çocuklar depremi hissetmiş olsalar bile sınıf öğretmenlerimiz ve rehber öğretmenimiz oğlumu benden daha iyi sakinleştirecekti emindim bundan, bu dönem oğlum için yeni heyecanlar yaşama dönemiyken benim için evrim geçirme dönemi oldu.
    Bu zor günleri keyife dönüştüren çocuklarımıza okulda aile ortamı yaşatan başta sarı yıldızlar sınıf öğretmeni Betül Hanım, rehber öğretmeni Rezzan Hanım olmak üzere tüm okul personeline çok teşekkür ederim.

Burcu Özsarı Çankaya
Utku Çankaya' nın annesi

 
Özlem GÜNAYDIN

Merhabalar,

            Ben 3-E sınıfından Emre Günaydın’ın annesi Özlem GÜNAYDIN. 3-E sınıfı velisi olarak sınıf öğretmenimiz Ebru Bile hakkında görüş ve duygularımızı paylaşmak istedim. Ebru Hanım üç senedir bizimle birlikte. Biz onun ilk sınıfıyız. İlk günkü heyecanı, çocuklara olan sevgisi hiç değişmedi. Sınıfını çok güzel idare ediyor. Biz bir çocukla zor uğraşırken onları resmen gözleriyle eğitiyor. Ne zaman bir sorunumuzu paylaşsak hemen ilgileniyor. Ebru Hanım’a telefonla çok rahat ulaşabiliyoruz, hiçbir zaman sesinde bir düşme olmuyor, bir o kadar da mütevazı. Öğrencileriyle tek tek ilgilenip sorunu olsun olmasın bütün velilerini bilgilendiriyor. Benim en hoşuma giden özelliği veli toplantılarındaki heyecanı. Ben, bir öğrenci önce öğretmenini sonra da okulunu seviyorsa başarılı olur, diye düşünürüm.  O zaman verilen ödevler zevkle yapılır. Emre, akademik ve davranış anlamında başarılı bir öğrenci bir o kadar da öğretmenine hayran  bunu da ortaya çıkaran Ebru Bile’dir.   

           Zaman içinde 3-E sınıfından  çok başarılı çocuklar çıkacağına ve Ebru Bile’nin de ileride çok aranılan bir öğretmen olacağına inanıyorum. Bizim ne yazık ki bir senemiz kaldı.   Kemal Koçak Bey’le de paylaştığım gibi Ebru Bile öğretmenimizi okulumuza kazandıran yönetim kadrosuna teşekkür ederim. Bundan sonraki sınıfının çok şanslı olduğunu  söylemek  isterim. Biz 3-E sınıfı Ebru öğretmenimizi çok seviyoruz

Özlem GÜNAYDIN
Emre GÜNAYDIN'ın annesi

 
DEMET TOKSÖZ

Merhaba,

          Oğlum Uğur Koleji Anaokulu Kelebekler sınıfında okumakta. Okulunuza Ekim 2013’te başladık ve o günden bugüne oğlumdaki olumlu değişim ve gelişmeleri gördükçe her geçen gün anaokulunuzdan duyduğum memnuniyet artmakta. Bu bağlamda oğlumun öğretmeni Dilek Cengiz’e tüm katkıları ve destekleri için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Dilek Hanım’ın sevgi dolu yaklaşımının yanında, net ve kararlı duruşuyla, disiplini ve çalışkanlılığıyla oğluma çok iyi bir örnek olduğu ve bilinçli eğitimiyle Cem’in sadece bilişsel değil, daha da önemlisi duygusal gelişiminde de en büyük paya sahip kişi olduğu kanısındayım. Buna bağlı olarak Dilek Cengiz’in oğlum Cem’in öğretmeni olmasının, okuldaki en büyük şansımız olduğunu özellikle belirtmek isterim. 

          Bunun yanında, çocuklara kanımca hayattaki en büyük değerlerden biri olan pozitif yaklaşımı, her koşulda mutlu olmayı ve hayallerinden vazgeçmemeleri gerektiğini aşılayan, bu anlamda kendisi de çocuklara çok iyi bir örnek olan “Mutluluk Öğretmenimiz” Huriye Yurt’a; ayrıca anne-babaların çocuklarını teslim ettiği anaokulu ortamının sadece ticari bir eğitim kurumu değil, aynı zamanda mutlu bir aile ortamı olduğunu çocuklara ve velilere her koşulda hissettiren Anaokulu Koordinatörümüz Ayşen Yıldırım’a gönülden teşekkür ederim. 

          Saygılarımla, 

DEMET TOKSÖZ
CEM TOKSÖZ’ün annesi