4. Sınıflar Öğrenci ve Velileriyle Atölye Çalışmasında

4. Sınıflar Öğrenci ve Velileriyle Atölye Çalışmasında
Tarih :
Yer : Uğur Koleji İlkokulu ​ 4. Sınıflar Öğrenci ve Velileriyle Atölye Çalışmasında Uğur Koleji İlkokulu,
Açıklama :

Uğur Koleji ortaokul Fen Bilimleri Bölümü’nün düzenlemiş olduğu atölye çalışmamızla;

İlk etkinliğimizde; “Sihirli tohum topları“ yaptık. Bir insan; kullandığı A4 kağıtları, defter ve kitaplar, temizlik kağıtları ile 2,5 yılda yaklaşık 50 kg kağıt tüketir. 50 kg kağıt yaklaşık bir ağaçtan elde edilir. Bu durumda ortalama 75 yıllık ömrümüz boyunca yaklaşık olarak 30 ağaç tüketmiş oluruz. Etkinliğimizle doğaya olan borcumuzun en azından birini ödemeyi hedefledik. Öğrencilerimizin getirdiği meyve çekirdeklerini de kullanarak yaptığımız tohum toplarımız artık fırlatmaya hazır!

HER ÇEKİRDEK BİR AĞAÇTIR! #FIRLAT BÜYÜSÜN#

2. etkinliğimizde ekşi asit acı baz ile karşılaştı. Günlük hayatta tükettiğimiz bazı maddeleri Ph kağıdını kullanarak asit ve baz olarak sınıflandırdık. Asit ve bazların etkileri konusunda bilinç kazandık.

3. etkinliğimizde geleceğin teknolojisi 3D Hologram ile tanıştık. Hologram 3 boyutlu görsel bilginin lazer teknolojisiyle kaydedilmesi ve hareket efektinin kazandırılarak çok boyutlu ortama aktarılması sonucu elde edilir. Öğrencilerimizle yaptığımız hologram ile tablet üzerinden 2 boyutlu sanal dünyayı 3 boyutlu olarak izledik. Bu teknoloji gelecekte bize bambaşka deneyimler yaşatacak.

Bu keyifli etkinliğe katılan uğurlu velilerimize, 4. Sınıf öğretmenlerimize, müdür yardımcımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kültürel

FOTOĞRAF GALERİSİ