Kış Spor, Dil Ve Sanat Okullarında Kayıtlarımız Devam Ediyor

Kış Spor, Dil Ve Sanat Okullarında Kayıtlarımız Devam Ediyor
Tarih :
Yer : Uğur Koleji ​ Kış Spor, Dil Ve Sanat Okullarında Kayıtlarımız Devam Ediyor Uğur Koleji,
Açıklama :

 

İrtibat:: 0212 592 88 44 Dahili: 163 - 218 

GSM: 0 505 929 64 15 

BİLGİ VE ÖN KAYIT İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

kis_okulu_web_olcusu

18eylül-sm-2

18eylül-sm-2-1

 

BRANŞLAR

BASKETBOL

Basketbol, topa hâkim olmanın, takım ruhunun, başarının ve heyecanın en yoğun yaşandığı etkinliklerimizden biridir. Basketbol, küçük yaş grubuna topla, alıştırma ve oyun şekliyle başlayarak 8 yaşından itibaren tüm çocuklara önerilen bir spordur. Basketbol, çocuklara sosyalleşme ve paylaşma konusunda yarar sağlar, aidiyet hissi kazandırır

Öğretmen: Hüseyin ÇİFTÇİ

Yer: Okul Spor Salonu   Perşembe: 16.15 – 17.15             Cumartesi: 12.30 – 13.30

FUTBOL

Heyecan, hırs ve azimle yapılan günümüzün en popüler spor dallarından biridir. Araştırmalar bu sporun fiziksel ve psikolojik pek çok faydası olduğunu göstermiştir. Düzenli olarak futbol oynayan çocuklar yaşam biçimlerine düzenli egzersiz yapma alışkanlığını katarlar. Ayrıca fiziksel egzersiz obeziteye karşı da en etkili yöntemdir.

Öğretmen: Fatih CANDIR

Yer: Okul Halı Saha                        Salı: 16.15 - 17.15            Cumartesi: 12.30 – 13.30

VOLEYBOL

Voleybolda, temel teknik çalışmaların yanı sıra yardımlaşma ve paylaşma duygularının grup çalışmalarıyla pekiştirilmesi hedeflenmiştir. Voleybol takım ruhu gerektiren, çarpışması itişmesi olmayan, tehlikesi az, altışarlı 2 takımdan oluşan her yaş grubunun oynayabileceği eğlenceli ve çekişmeli bir spordur.

Öğretmen: Gülnur GÜNAY

Yer : Okul Spor Salonu        Çarşamba: 16.15 – 17.15 Cumartesi: 11.00 – 12.00

YÜZME

Çocuklarda 4 yaşından itibaren başlanabilen yüzme eğitiminde öncelikle nefes ve suda durma çalışmaları yaptırılırken oyun ağırlıklı bir program izlenir. Bu sayede çocuklar daha temelden nefes kontrolüne ve suda duruşa dair doğru temellerle ilerleyebilmektedir. Yüzücü vücudu olarak tabir ettiğimiz fit ve sağlıklı görünüm, yüzmenin tüm kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkisi ile sağlanmaktadır. Sağlıklı gelişim, güzel vücut ve duruş kazandırır.

 

Öğretmen: Songül TEMİZ

Yer: Okul Havuzu                           Perşembe: 16.15 – 17.15             Cumartesi: 11.00 – 12.00

BALE

Bale eğitimi sayesinde çocuklarımız yetişkin birey oldukları zaman bile vücut kontrollerini çok iyi yapabilen ve her dansa yeteneği olan bireyler olurlar. Çünkü bale figürleri bütün dansların temelini oluşturmaktadır. Öğrenciler esneklik ve estetik kazanırlar. Kursa katılan öğrencilerimiz profesyonel anlamda bu işe devam etmek isterlerse konservatuvar sınavlarına girebilecek altyapıyı kazanırlar.

Öğretmen: Aslı KARAASLAN

Yer: Okul Dans  Dersliği               Perşembe: 16.15 – 17.45 ( 1,5 saat)

TEKVANDO / KARATE ( SAVUNMA SANATLARI )

Savunma sanatları yaşanabilecek tehlikeli durumlarda soğukkanlılığınızı koruyarak kendinizi ve sevdiklerinizi savunmayı öğretir. Savunma sporlarıyla, öğrencinin kendini keşfetmesi ve daha sakin bir ruh haline girip şiddetten uzak kalması sağlanır. İradeyi kuvvetlendirir, zekayı geliştirir.

Öğretmen: Salih ÖZDEMİR

Yer: Okul Jimnastik Dersliği                                      Çarşamba: 16.15 – 17.45 ( 1,5 saat )

RESİM  ( TUVAL ÜZERİNE AKRİLİK, EBRU, KARA KALEM DESEN, AHŞAP BOYAMA )

Öğrencilerimize resim sanatını sevdirmek, el becerilerini geliştirmek, sanat akımlarını ve ünlü sanatçıları tanıtmak, genel hatlarıyla görsel sanatlarla ilgili bilgi vermek amaçlanmaktadır. Genel olarak tuval üzerine akrilik boya, ebru, karakalem desen, ahşap boyama teknikleri kullanarak çalışmalar yapılacaktır.

Öğretmen: Özlem ÇEBİ

Yer: Okul Resim Atölyesi                                    Perşembe: 16.15 – 17.45 (1,5 saat)

ŞAN VE ENSTRÜMAN (GİTAR, BAĞLAMA, PİYANO)

Müzik eğitimi;  vücut koordinasyonunu, işitsel ve sözel becerileri geliştiren; konsantrasyon süresini ve sayısal zekayı arttıran, bireylere hızlı okuma becerisi kazandıran, hafızayı geliştirip çalışma disiplini veren, soyutlama yeteneğini ve en önemlisi zekayı geliştiren nitelikleri içinde barındırır. Amacımız; yetenekli ve istekli bireylerin ( genç ve yetişkinlerin)  içinde var olan potansiyeli ortaya çıkarmaktır.

Öğretmen: Osman Nuri ZORLUCAN

Yer: Okul Müzik Dersliği                             Çarşamba: 16.15 - 17.45 Gitar grup dersi

                                                                              Perşembe: 16.15 - 17.45 Bağlama grup dersi

SATRANÇ

Satranç, hafızanın gelişmesine katkı sağlayan mükemmel bir yöntemdir. Satranç, zihinsel aktiviteler bütünü olması özelliğiyle; yeteneği kullanma, yaratıcılık, yarışma, iş birliği, değişiklik, düzenli yaşam ve liderlik gibi ilgi alanlarını pekiştirir.

Öğretmen: Adnan YALÇIN

Yer: Okul Satranç Dersliği                                          Çarşamba: 16.15 – 17.45 ( 1,5 saat)

 

ROBOTİK KODLAMA

Çocuklarımıza sensörleri, micro denetleyicileri, kod becerilerini, motorları, ledleri kullanarak etraflarındaki her şeyi akıllı hale getirebileceklerini göstereceğiz. Online multimedya ders içeriklerini takip eden bir öğrenci, karmaşık gibi görünen elektronik devreleri kolaylıkla geliştiriyor, bu devrenin istenilen hizmeti vermesi için gereken kodları yazıyor ve sistemi çalışır hale getirebiliyor.

Öğrencilerimiz, bu eğitimlerde, teknolojik bilgi ve becerilerinin yanında son yıllarda “evrensel okuryazarlık ya da 21.yy becerileri” olarak da adlandırılan kazanımları da elde etmiş olacaklar.

Öğretmen: Zeynep MERTER

Yer: Okul Bilgisayar Dersliği                     

Çarşamba: 16.15 – 17.45 ( 1,5 saat )

TEMEL OYUNCULUK ATÖLYESİ   

  Temel Oyunculuk Atölyesi tiyatro, sinema ve televizyon alanına ilgi duyan, bu konuda kendini geliştirmek isteyen ya da meslek edinme hedefi olan herkes için uygundur. Oyunculuk eğitimi ile oyunculukla ilgili temel donanım sağlanırken bu mesleği profesyonel olarak seçmek isteyen kişilerde farkındalık yaratılır. Yıl boyunca rol, konuşma sanatı teknikleriyle birlikte çeşitli oyunculuk tekniklerine yer verilir. Derslerde uygulanın teorik bilgisi mutlaka katılımcıya aktarılır. Atölye çalışmaları bitiminde, katılımcılarla bir tiyatro oyunu sahnelenecektir.         

KONSERVATUVAR OYUNCULUK BÖLÜMÜ SINAVLARINA HAZIRLIK

Lise Düzeyi

Oyunculuk sınavlarına hazırlık kurslarımızda adaylarla bire bir hassasiyetle çalışılır. Sınav dönemine kadar öğrencilerimiz tam donanımlı bir oyuncu adayı haline gelirken, psikolojik olarak da desteklenmektedir.

Öğretmen : Gökben DERVİŞ                     Yer : Okul Konferans Salonu

1. grup 14-18 yaş (lise düzeyi)            Perşembe: 16.15–17.45 (1,5 saat)

2. grup 18+ (yetişkin)                            Salı: 16.15 – 17.45   (1,5 saat)

İNGİLİZCE

İngilizce kış okulumuza davetlisiniz !

Şimdi İngilizcemizi geliştirme vakti. Bizimle bu yaratıcı,

eğlenceli ve hayal gücünü geliştiren aktivitelere katılın.

Hadi İngilizceyi sınıf dışında yaşayalım. Orada görüşmek üzere.

Öğretmen: Kardelen Buse GÜLTEKİN

Elif Buse PAKER

Yer: Okul İngilizce Dersliği

Perşembe: 16.15 – 17.45 (1,5 saat)

                         

İSPANYOLCA

Özel Uğur Kolejinde  Dünya üzerinde en çok konuşulan 2. dil olan ve yaklaşık 500 milyon insanın konuştuğu  İspanyolca dili derslerimiz mevcuttur. Teorik ve pratik olarak 10 -15 yaş ve üzeri  öğrencilerin bu dili severek öğrenmelerine katkı sağlayacak derslerimiz başlayacaktır.

Öğretmen: Leyla BAYRAKTAR

Yer: Okul İspanyolca Dersliği         Pazartesi: 16.15 - 17.45 (1,5 saat)

ALMANCA

Almanca dünyadaki en önemli kültürel dillerden biridir. Almanca konuşulan ülkeler bugün dünyaya yön veren ülkeler arasındadır. Bu ülkelerde eğitim almak için Almanca öğrenmek ayrıca önemlidir. Bu bağlamda, Almanca kurs çalışmalarına katılan öğrencilerimize birbirini tamamlayan temel iletişim becerilerini (konuşma, okuma-anlama, yazma, dinleme) içeren ve çok yönlü aktivitelerle donatılmış bir eğitim programı sunulmaktadır.
 

Öğretmen: Vicdan MUTLU

Yer: Okul Almanca Dersliği                       Çarşamba:  16.15 - 17.45 (1,5 saat)

 

 

Kültürel