ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ CERVANTES’İN İZİNDE İSPANYA GEZİSİNDEYDİLER

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ CERVANTES’İN İZİNDE İSPANYA GEZİSİNDEYDİLER
Tarih :
Yer : Özel Uğur Anadolu Lisesi ​ ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ CERVANTES’İN İZİNDE İSPANYA GEZİSİNDEYDİLER Özel Uğur Anadolu Lisesi,
Açıklama :

Özel Uğur Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri edebiyat derslerini zenginleştirmek hevesiyle dünya klasiklerini inceleme gezilerine bir yenisini ekleyerek ilk modern roman Donkişot'u okuyup onun macerasını yaşamak amacıyla 23 NİSAN'DA "CERVANTES'İN İZİNDE İSPANYA" seyahatine çıktılar. Uğurlu kitapsever gezginler Cervantes’in müze haline getirilen evine  misafir olup onun  sanatını soludular.Madrid,Toledo,Zaragoza ve Barselona’da Madrid Kraliyet Sarayı, Sagra da Familia ,Park Guell, Casa Mila’yı gezerek farklı kültürlerin tarihlerini de tanıdılar. Santiago Bernabéu Stadyumu,Nou Camp Stadyumu’nda efsane maçların barkovizyonlarıyla büyülenen  futbol sevdalısı gençlerimiz yedek kulübesinde yorgunluk atarak unutulmaz anlar yaşadılar.  

 Bu özgün serüvenin bitiminde, gezi sona erdiği için mahzun, ailelerine kavuşacağı için sevinçli olan genç yürekler,güzel anılar ve bir sürü fotoğrafla onları hasretle bekleyen yedi tepeli  güzel şehrimize İstanbul’umuza döndüler.

Kültürel

FOTOĞRAF GALERİSİ