VEX IQ Challenge Türkiye Şampiyonasında Finale Yükseldik

VEX IQ Challenge Türkiye Şampiyonasında Finale Yükseldik
Tarih :
Yer : Uğur Koleji ​ VEX IQ Challenge Türkiye Şampiyonasında Finale Yükseldik Uğur Koleji,
Açıklama :

 

Vex Robotik Turnuvası, Dünya'nın en büyük robot yarışması olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na giren bir yarışmadır. "Robotics Eğitim ve Yarışma Vakfı (REC Foundition)" tarafından düzenlenen "Vex Robotics Turnuvaları", takımların ittifak kurup mücadele ettikleri bir formatta oynanmaktadır. Yarışmada bir mühendislik problemi oyun formatında verilmekte ve öğrenciler yıl boyunca yerel, bölgesel ve ulusal turnuvalara katılmaktadır. 

Küçükçekmece Belediyesi desteği ile organize edilen "Vex Robotics İstabul Off-Season Turnuvası" 8 - 9 Ocak 2022 tarihlerinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi. Yarışmaya 83 takım 685 öğrenci katıldı. 

Florya Uğur Koleji Ortaokulu Bilişim Kulübü öğrencilerimizden oluşan robot takımları Overlord veT-Vex, Vex IQ Challenge Türkiye Şampiyonası'nda büyük başarı göstererek uzun süre 4'üncülüğünü korudu ve finallere kadar  yükseldi.  Takımlarımız madalya ve sertifikalarını Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Gazi!den aldı. Her iki takımımızı da kutlarız.

 

Kültürel

FOTOĞRAF GALERİSİ