Anılarınızla çoğalalım istiyoruz. Okulumuzla ilgili belleğinizde yer etmiş acı, tatlı anıları bizlerle ve diğer Uğurlularla paylaşmak isterseniz ugur@ugur.k12.tr adresini kullanabilirsiniz

 
YAĞMUR AKBULUT

Lisans : Kanada Viktorya Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri

Yüksek Lisans : Kanada Viktorya Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri (devam ediyor)

Uğur  Koleji eğitim hayatımdaki dönüş noktası olmuştur. Liseden önceki öğrenimimde ana okulundan beri süre gelen; sorgulamaya kapalı ve ezberci bir eğitim mevcuttu. Ülkemizin,  ne yazıktır ki hiç adil olmayan ve doğru cevabı vermenin kutucuk karalamaktan ibaret olduğu eğitim sisteminde, Uğur Koleji'nin bana kattığı sorgulama, öğrenme ve araştırma yeteneği eğitim hayatımın geri kalanını şekillendirdi. Şüphesiz öğretmen- öğrenci diyalogunun her zaman üst seviyede olmasının da bunda payı büyüktür.

Çevre ve sosyal duyarlılığın lise eğitimimin bir parçası olması beni ayrıca mutlu ediyor. Kardeş okullarda İngilizce öğretmenliği yapmak, zihinsel engelli öğrencilerle calışmak ve ayrıca TEMA vakfı ile ortak yürütülen çalışmalarda bir fiil bulunmak ben ve arkadaşlarımın sorumluluk sahibi bireyler olmasında yardımcı olmuştur. 

Başarılı bir lise eğitimi sonrası, Kanada Viktorya Üniversitesi'ne kabul edildim.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde öğrenim gördüm ve şu anda aynı bölümde yüksek lisans yaparken aynı zamanda da eğitim ve araştırma asistanlığı yapmaktayım.

Önüme sunulan doğruları düşünmeden ve sorgulamadan kabul etmemeyi bana aşılayan tüm öğretmenlerime kucak dolusu sevgilerimi iletirim.

YAĞMUR AKBULUT
2003-2004 MEZUNU

 
NEGAR SALARY FAR

Lisans : Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi

Uğur ailesine kişiliğimin geliştiği lise döneminde katıldım ve üniversite hayatımın bitmek üzere olduğu bu dönemde kültürel ve sosyal her alanda şimdiye kadar Uğur Lisesi’nin bana verdiği birikimlerden faydalandığımı inkar edemem. Aynı eğitim fırsatını yakalamak için kardeşim de Uğur ailesine katıldı ancak Uğur'un kendini yenileyen ve geliştiren özellikleri sayesinde daha da kaliteli bir eğitim alacağını düşünmekteyim. 

Öğrenciler, öğretmenler, mezunlar ve muhasebeden tutun güvenliğe kadar Uğur Koleji birbirine sevgiyle kenetlenmiş toprağa kök salmış bir ağaç…

NEGAR SALARY FAR
2003-2004 MEZUNU

 
BURCU SOLAK

Lisans : Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Burslu) Yüksek Lisans : İstanbul Üniversite’sinde Endüstri Mühendisliği                                       
Aktif Görev Yeri :Mercedes-Benz- Mali Planlama ve Kontrol Departmanı

“İlkokul 5. sınıftan lise sona kadar geçen ve okul hayatımın en önemli kısmını oluşturan bir dönemi Uğur Koleji’nde geçirmiş olmak ve değerli hocalarımızdan almış olduğum kaliteli eğitim- öğretimin bana sağladığı katkı, hayatımda elde ettiğim önemli değerlerden biridir. Uğur Koleji, bize vermiş olduğu kaliteli eğitim ve öğretim ile Atatürk ilkeleri doğrultusunda ilerleyen, değerlerinden ödün vermeyen, kendinden emin ve başarılı bir neslin yetişmesini sağlamış ve “Uğurlu” olmanın haklı gururunu bize yaşatmıştır. 
Bu ailenin bir parçası olduğum için kendimi şanslı hissediyor ve geldiğim noktada emeği bulunan değerli hocalarıma teşekkür ediyorum.”

BURCU SOLAK
2003- 2004 MEZUNU

 
BESTE İSMAİLÇEBİ

Lisans : Okan Üniversitesi İç Mimarlık 

Uğur Koleji’nin bana kattığı kültür,bilgi ve insani değerleri en iyi ifade eden; benden küçük iki kardeşimin de orada eğitim görmeleridir. Üstün eğitim anlayışının yanında Atatürkçülük anlayışıyla da öğrencilerine ışık tutan bir kurumdur. Uğur Koleji’nde beni en çok mutlu eden; yolumuzu çizmemize yardım eden öğretmenlerimizin mezun olduktan sonra da aynı şefkat ve samimiyetle yüreklerinin bize açık olmasıdır.

BESTE İSMAİLÇEBİ
2003-2004 MEZUNU

 
ADNAN LANA

Lisans : ITU Elektronik Haberleşme Mühendisliği
Yüksek Lisans :  İTÜ Elektronik Haberleşme Mühendisliği
Aktif Görev :  TÜBİTAK BİILGEM BTE Başuzman Araştırmacı Radar sinyal isleme ve yazılım geliştirme paket sorumlusu ve proje yöneticisi

"Güzel  anılarımın  olduğu Özel Uğur Lisesi’nde iyi bir İngilizce eğitimi aldım.  Ayrıca verilen eğitim ve destek  sayesinde üniversite sınavında istediğim bölümü kazandım."

ADNAN LANA
1993-1994 MEZUNU

 
AYSİMİN AKÇAKAYA

Lisans : Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi

1997 yılında 1. sınıfa başladığım ve 2009’da lisesinden mezun olduğum yuvam.. Dile kolay 12 yılım geçti bu güzel yuvada ve yaşadığım iyi-kötü her anımda yanımda olan ve ileride de olacağını bildiğim öğretmenler, arkadaşlar ve dostlar edindirdi bana. Bu güzel yuvada ben; toplumda var olmayı, her türlü insanla iletişim kurmayı, yeri geldiğinde haklarımı savunmayı ve çok daha fazlasını, aslında kısacası bir birey olmayı öğrendim. 

Biz Uğur Koleji'nde kocaman bir aileydik ve  mezun olmama rağmen ne öğretmenlerimle ne de arkadaşlarımla kopmadık. Biz hala, gerektiğinde birbirinin yardımına koşan, elinden gelenin en iyisini birbiri için yapan, görüşemese de konuşamasa da birbirini unutmayan güzel bir aileyiz. 

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş gençler yetiştiren güzel okulum verdiği iyi eğitim ile de şüphesiz alanındaki en iyilerden biri. Bunun yanı sıra, öğrencilerine sunduğu imkanlar, kazandırdığı sosyallik ve beceriler ile de öğrencilerinin diğer ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Sürekli yenilenen yüzü ve dinamik kadrosu ile çağın gerektirdiklerini yerine getiren ve sürekli kendini geliştiren bu okulda okuduğum için çok şanslıyım. 

Bizlere kattığın her şey için çok teşekkür ederim Uğur Koleji. 

AYSİMİN AKÇAKAYA
2008-2009 MEZUNU