Sağlık Birimi

Okuluzda öğrencilerimizin sağlık ile ilgili sorunlarına ilk müdahalelerinin yapılabileceği donanımda bir revir bulunmaktadır. Revirde tam zamanlı çalışan ve ilk yardım konusunda eğitim görmüş okul hemşiresi görev yapmaktadır. Hafta içi 11.30 - 13.30 saatleri arasında okul doktorumuz öğrencilerimizin genel sağlık kontrollerini yapmaktadır. Hemşire kendisini aşan konular olduğunda doktora danışarak gerekeni yapar.

Revirde acil durumlarda bulunması gereken temel ilaçlar, airway, oksijen tüpleri, entübasyon seti, tekerlekli sandalye, sedye, atel gibi malzemeler hazır olarak bulunmaktadır. Okul, acil durumlarda öğrenciyi, görevli hemşire, sınıf öğretmeni ve bir eğitim uzmanı eşliğinde en yakın hastaneye götürür ve veliyi acilen telefonla bilgilendirir. Öğrencinin sağlıkla ilgili özel bir durumu ya da gereksinimi bulunuyorsa,öğretim yılı başında velilerden okul hemşiresiyle bağlantıya geçmeleri beklenir.

Revirde kronik hastalığı (diyabet, astım, alerji, epilepsi..vb) olan öğrenciler özel gözetim altında tutulup acil durumlarda gerekli müdahale yapılarak genel sağlık taramaları ve koruyucu hekimlik görevleri yerine getirilir.​