Florya Anaokulu

0212 592 8844

Cimnastik

UĞUR'DA JİMNASTİK DERSLERİ

Bir çocuk minimum 3 yaşında jimnastik sporuna başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı, çocuğun komut almasına, ailenin yetiştirme tarzına, karakter özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

70037-397Jimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.

Uğur Koleji olarak jimnastik derslerimizde , denge, kuvvet, çabukluk, esneklik,el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteniği kazanmalarını sağlıyoruz. Yaptıkları çalışmaları yılsonunda yapılan etkinliklerde sunma imkanı sağlıyoruz.

Jimnastik sporunun çocuklar üzerine faydaları

Kas kemik yapısının kuvvetlenmesi,
Sinir-kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşabilmesi,
Bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilme ve esneklik kazanabilme,
Daha sosyal ve dışa dönük bireyler,
Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış durumu,
Duruş bozukluklarının düzeltilebilmesi,
Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerleme,
İletişim kuramayan çocuklarda sosyalleşebilme,
Yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilme,
Yaşıtlarına oranla her alanda daha fazla başarı gösterebilme,
Yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi olabilme