Florya Anaokulu

0212 592 8844

Müzik

UĞUR'DA MÜZİK DERSLERİ

MÜZİK dersinde, el ve ritim aletlerini kullanarak, çocukların ritim algılarını keşfedip geliştirmesi hedeflenir.

Okulumuz anaokulunda şarkı söylemenin yanı sıra ses  dinleme ve ayırt etme, ritim çalışmaları, müzikli öykü, yaratıcı hareket ve dans gibi etkinlikler müzik dersi etkinlikleri içerisinde yer almaktadır. Bütün bu etkinlikler çocuklar için belirlenen hedeflere, müzik eğitimi yoluyla farklı bir yoldan ulaşma imkânı sağlamaktadır.

Eğitim aşamaları içerisinde anaokulu dönemde müzik etkinliklerinin gerçekleştirilmesi, çocuğun sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişiminde çok büyük rol oynamaktadır.

 Dolayısıyla müzik eğitiminin yaşamın ilk yıllarında bilinçli olarak ve bilimsel yöntemlerle verilmesi oldukça önemlidir. Bu dönemdeki çocuklar müzikle mutlu oldukları gibi geniş bir zaman dilimi içerisinde yaratıcı yeteneklerini müzikle geliştirir ve bunun da ötesinde bazı sosyal becerileri kazanırlar.

Okul öncesi  öğrencilerimizin  müziksel açıdan donanımlı ve bilinçli hale gelebilmeleri, müzik eğitimi ve öğretiminden zevk alabilmeleri ve bu eğitim esnasında aktif olabilmeleri için öğrencilere verilen müzik eğitimi ve öğretiminde etkili bir planlama ile rehberlik edilmesi oldukça önemlidir.

kty_8926_

kty_8907_