Florya Anaokulu

0212 592 8844

Rehberlik Hizmetleri-

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

* GELİŞİM TAKİBİ

Anaokullarımızda öğrencilerimizin her birinin gelişimi okul psikologlarımız tarafından detaylı olarak takip edilir.  Bu takip öğrencilerimizin sosyal, duygusal, bilişsel ve dil gelişimlerini ele alacak şekilde planlanmıştır.  Gelişim takipleri uzmanlarımız tarafından sınıf içi doğal gözlem , oyun terapi ve bireysel görüşme yöntemleri kullanılarak yapılır.

* PSİKOLOJİK TESTLER

Öğrencilerimizin gelişim takipleri sırasında psikanalitik hikaye ve cümle tamamlama testleri kullanılır. Oyun ve resim terapi de kullandığımız teknikler arasındadır.  Tüm 6 yaş hazırlık sınıfı öğrencilerimize “Metropolitan Okul Olgunluğu Testi” uygulanarak sonuçları ailelerle birlikte değerlendirilir.

* DESTEK ÇALIŞMALARI

Öğrencilerimizin gelişimleri sınıf içi yapılan rehberlik çalışmaları, davranış eğitimi projeleri ve çeşitli etkinliklerle desteklenir.

* AİLE EĞİTİMLERİ

“Mutlu Çocuklar Mutlu Ailelerde Yetişir” sloganından yola çıkılarak servisimiz uzmanları tarafından aile hayatı destek çalışmaları yapılır. BU çalışmalar çeşitli konferanslar ve seminer çalışmaları ile “Etkili Ebeveynlik Eğitimi” adı altında yaptığımız grup eğitimi çalışmalarından oluşmuştur. Aynı zamanda ihtiyaç duyan ailelere  servisimiz uzmanları tarafından bireysel destek ve eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

* PSİKOLOJİK YARDIM

Öğrencilerimizin ruh sağlığı ve mutlulukları her şeyden önce gelmektedir. İhtiyaç halinde öğrencilerimize birebir olarak psikolojik destek verilmekte;  çeşitli terapi teknikleriyle öğrencilere sağaltım çalışmaları yapılmaktadır.