Florya İlkokulu

0212 592 8844

Bilişim Teknolojileri Bölümü

Bilişim Teknolojileri Bölümü

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

Hedeflerimiz; 

     Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüz dünyasında, bilişim teknolojileri araçlarının  günlük yaşamımızdaki önemi tartışılmaz bir gerçektir. Öğrencilerin sadece gelecekteki kariyerlerini akademik becerilerle donatmak yeterli değildir. Onları aynı zamanda çağın getirdiği ve getireceği teknolojik becerilerle de donatmak çok önemlidir. Uğur Koleji olarak Bilişim Teknolojilerinde hedefimiz, öğrencilerimizi 21. yüzyıl becerileriyle donanmış bireyler olarak yetiştirmektir.

img_2440

 

Derslerimiz ve Bilişim Garajı Akademisi İşbirliği   

Kodlama, Üç Boyutlu Tasarım, Akıllı Cihaz Tasarımı, Web Tasarımı, Girişimcilik

Derslerimiz online bir platform olan Bilişim Garajı Akademisi eşliğinde sürdürülmektedir. Bilişim Garajı, 5-16 yaş arası çocuklarımıza ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’, ‘web tasarımı’ ve ‘girişimcilik’ alanlarında bilgi ve beceri kazandıran bir online eğitim platformudur.

20171113_114926

Algoritma ve Programlama Eğitimi   

"Scratch" ve “Kodu Game Lab” ile Programlama

Tinkercard, Cetvel ve 3B Çzim / Isosketch ile 3 Boyutlu Çizim

Teknoloji dersliğinde öğrencilerimiz temel algoritma becerileri ile birlikte programlama öğrenmektedirler. Uğur Kolejinde anaokulundan itibaren tüm kademelerde algoritma ve programlama eğitimi verilmektedir. MIT Üniversitesi tarafından geliştirilmiş, çocuklara programlamanın temelini öğretmeyi amaçlayan “Scratch, Microsoft’un geliştirdiği “Kodu Game Lab” ,3Boyutlu tasarım eğitimlerimizde Tinkercad, Cetvel ile 3B Çizim / İsosketch kullanılmaktadır.Aynı zamanda öğrencilerimiz elektronik devre elemanlarından oluşan set sayesinde onlarca farklı devre kurup enerjinin harekete, farklı seslere ve ışığa dönüştüğü eğlenceli tasarımlar gerçekleştirebilmektedir.Öğrencilerimiz elektriğin girdi-işlem-çıktı (input-process-output) sürecini birebir yaşamaktadır. 

vvVEX IQ ROBOTICS   

  Okulumuzda Robotik Kodlama eğitimi ise VEX IQ Robotik Sistemi ile verilmektedir.VEX IQ öğrencilere bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında zengin ve heyecan verici bir tanıtım platformu sunmak üzere tasarlanmış, ölçeklenebilir, birleşebilen bir robotik sistemdir.850 parçanın üzerinde VEX IQ Starter kitleri veya Süper Kit’leri ile öğrencilerimiz yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak özgün projeler üretirler,kodlamayı derinlemesine kavrarlar.

 

 

72196-278_resize