Florya Lisesi

0212 592 8844

Öğrencilerimiz Yaz Dönemi Staj Programımızla Seçecekleri Mesleği Önceden Tecrübe Etme Şansı Buluyor

Öğrencilerimiz Yaz Dönemi Staj Programımızla Seçecekleri Mesleği Önceden Tecrübe Etme Şansı Buluyor
Tarih :
Yer : Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi ​ Öğrencilerimiz Yaz Dönemi Staj Programımızla Seçecekleri Mesleği Önceden Tecrübe Etme Şansı Buluyor Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi,
Açıklama :

Florya Uğur Koleji Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizin seçecekleri meslekleri hakkında  fikir sahibi olmaları için, önceden tecrübe etmelerine olanak sağlamaya büyük özen gösteriyoruz. Bu yüzden belirli dönemlerde staj programları uyguluyoruz. Yaz Dönemi Staj  Programı da bunlardan biri.

Uzayan insan ömrü ile mesleğe atılma yaşını da hesaplarsak minumum 35 yıllık bir çalışma hayatına gençleri hazırlarken bu işin ciddiyetinin bilincinde olmak eğitimcilerin sorumluluğu. Biz de Özel Uğur Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi olarak kariyer planlama sürecinde tüm aşamaları bir bir ele alarak hareket ediyoruz. Etkinliklerimizden biri de çalışma hayatının tanınması, hayallerdeki meslek ile buluşturma, hayal edilenle gerçeğin uyumunu görmek amacıyla 9-10 ve 11. sınıf düzeyindeki öğrencilerimize 5 iş günü gerçekleşen “Yaz Dönemi Meslek Stajı” çalışması.

İşte bizim Uğurlu gençlerimiz de doktor oldular mühendis oldular hukukçu oldular ve mesleği yaşayarak gözlediler. Güzel anların tüm öğreticiliği ile yaşandığı stajdan gençlerimiz öğrendikleri ve yaşadıklarıyla hayat heybelerine bir anı daha eklediler.

Kültürel

FOTOĞRAF GALERİSİ