Florya Ortaokulu

0212 592 8844

Beden Eğitimi Bölümü

UĞUR KOLEJİ BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜMÜ 

HEDEFLERİMİZ

Özel Uğur İlköğretim Okulu öğrencilerinin akademik ders başarılarının yanı sıra uygulamış olduğu sportif aktivitelerde onların kişilik yapılarını geliştirmeyi kendine amaç edinmiştir. Aynı zamanda öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirerek evrensel bir spor kültürü kazanmaları hedeflenmektedir.

 Amacımız, öğrencilerimize, grup çalışmasını, karşılıklı dayanışmayı, paylaşmayı, sosyalleşmeyi ve kişisel özellikleri olumlu yönde geliştirmeyi, serbest zamanı doğru biçimde kullanmayı, kendine güven duygusunu kazandırmayı, ani kararlara karşı çıkış yolu bulmayı, oyun yolu ile zihinsel dinlenmeyi, egzersizler yolu ile vücudu sağlıklı ve zinde tutmayı, sağlıklı bireyler olabilmek için beslenmenin önemini, temel sağlık kurallarını, zararlı alışkanlıklardan korunmayı öğretmektir. 

72196-867_resize64302-1982

EĞİTİM - ÖĞRETİM

Bedensel yönden sağlıklı olan insan biz duygusunu geliştirerek, takım ruhunu ve kendine güvenini kazanmış, milli ve manevi amaçların niteliklerini taşıyan, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine saygılı, vatanını ve milletini seven, başta Atatürk olmak üzere Türk büyüklerini kendine örnek alan, davranışlarını kontrol edebilen, DOĞRU, TEMİZ, DÜZENLİ, ÖZ GÜVENİ GELİŞMİŞ, DİSİPLİNLİ, özgür zamanlarını yararlı ve zevkli çalışmalarla değerlendirebilen birer vatandaş olarak yetişmelerinin gerektirdiği her türlü organize fiziksel faaliyetler Beden Eğitimi ders çalışmalarıyla gerçekleştirilmektedir. 

Öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmek için, temel oyun ilkelerini öğretiyor, oyun kurallarını kabul etmelerini ve kurallara bağlı kalmalarını, liderlik ve işbirliği ruhunun ayrı ayrı geliştirilmelerini, kazanmayı ve kaybetmeyi kabullenmelerini deneyimlemelerini hedeflemekteyiz. 

Okulumuz bünyesinde yer alan kapalı spor salonu ve geniş oyun alanları öğrencilerimize tüm spor branşlarında hizmet verecek kapasitededir.

Futbol, basketbol, voleybol, hentbol,yüzme gibi temel branşların yanı sıra badminton gibi farklı spor dallarında da eğitim verilmekte olup şimdiden önemli başarılara imza atılmış bulunmaktadır. Bütün bu çalışmalarımızda, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş, aydın, hür bir nesil için yenilenerek devam etmekteyiz.

Yapılan okul içi ve okul dışı aktiviteler ile de öğrencilerin bir ömür boyunca spor yapma alışkanlığının temelleri öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu programlar ile gerçekleşmektedir.

Öğrencilerimiz öğretmenleri tarafından yapılmış olan yetenek taramalarıyla yetenekli oldukları branşlara yönlendirilmekte ve böylece ilçe ve il çapında okullar arası sportif yarışmalarda başarılı sonuçlar alınmaktadır.

72196-743_resize61339-449

2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YIL UĞUR KOLEJİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖLÜMÜ İŞLEYİŞ PROGRAMI

Yıl içinde yapacağımız tüm beden eğitimi ve spor faaliyetleri için ders bütünlüğünü sağlamak ve çocuklarımızın sağlığını korumak için gerekli olanlar aşağıdaki gibidir:

Spor Çantasında :  * Yedek atlet   * Yedek  t-shirt  * Küçük ter havlusu  *Yedek çorap

***Özellikle okul eşofman ve t-shirtlerine isim ve sınıflarının yazılması gerekmektedir.

5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz Beden Eğitimi Dersi’nin olduğu gün okul kıyafetleriyle okula gelecekler, eşofmanlarını okulda giyeceklerdir( 1. ve 2. ders Beden Eğitimi dersi olan sınıflarımız okul eşofmanlarıyla okula gelebilecekler dersten sonra okul kıyafetlerini giyeceklerdir)

Yüzme derslerimiz ilkokul ve ortaokul sınıflarımızda

1.dönem 15 Ekim 2018 – 23 Kasım 2018 tarihleri , 2. Dönem 04 Mart 2019 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında Beden Eğitimi Dersleri’nin olduğu gün ve saatte yapılacaktır. Yüzme programı aşağıdaki gibidir. ( Sayfa sonundadır.)

***Yüzme derslerimiz başlamadan önce aşağıdaki evrakları ilgili Beden Eğitimi öğretmenine  bırakmanız gerekmektedir. Evrakları eksik olan ya da yaptırmayan öğrencilerimiz, yüzme derslerine katılamayacaklardır.

***Yüzme derslerinin olduğu haftalarda katılım göstermeyen öğrencilerimiz  Beden Eğitimi Dersleri’ne devam edebilecekler.

Evraklar :

1-Yüzme dersine katılmasında sağlık açısından bir sakınca olmadığına dair sağlık raporu       

2-Mantar olmadığına dair doktor onayı 

4-Aşı kartı fotokopisi

Havuz Malzemeleri :

 Mayo, kauçuk bone ,kaymaz terlik,havuz gözlüğü,bornoz yada havlu,tarak,ıslak malzemeleri koymak için poşet

1.Dönem evraklarını tam getiren öğrencilerimizin 2. dönem tekrar evrak getirmesine gerek yoktur. 2.dönem ilk defa yüzme dersine katılacak öğrencilerimizin gerekli evrakları getirmesi gerekmektedir.

Okul Takımları

Okul takımı seçmeleri için ilgili takım seçme tarihi ve yerleri katlardaki okul panolarında yazılı olarak, Beden Eğitimi derslerinde de sözel olarak öğrencilerimize duyurulur. Voleybol, Basketbol,Yüzme ve Futbol branşlarında yapılan okul takımları ön elemeleri  5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerimizden oluşmaktadır.

Yeteneğini geliştirmek isteyen ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz kış spor okullarına yönlendirilecektir.

ders programı 1ders programı 2