Florya Ortaokulu

0212 592 8844
Doğa ve Hayvan Dostu Uğurlu Çocuklar Darıca Hayvanat Bahçesinde
Tarih :
Yer : Florya Uğur Koleji ​ Doğa ve Hayvan Dostu Uğurlu Çocuklar Darıca Hayvanat Bahçesinde Florya Uğur Koleji,
Açıklama :

Florya Uğur Koleji Fen Bilimleri Bölümü, düzenlediği  “Darıca Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı” gezisinde  ortaokul 5. Sınıf öğrencilerimizle birlikte farklı bir gün yaşadı. Öğrencilerimiz ülkemizin en çok türe sahip olan hayvanat bahçesinde, sadece resimlerde gördüğü birçok canlı türü ile tanışma şansı yakaladı. 

Öğrencilerimiz 250’nin üzerinde türden oluşan ve 3000’in üzerinde hayvan nüfusu, nesli tükenme tehlikesi altında olan 62 hayvan türü, kritik seviyede koruma gerektiren 52 hayvan türü, tükenme tehlikesi altında bulunan 16 Anadolu türü, 400’ü aşkın bitki türü ve 8.000’in üzerinde bitki nüfusu ile zengin botanik merkezi olan Darıca’da  canlıların yaşam alanları, beslenme, üreme, korunma gibi birçok yaşamsal faaliyetleri hakkında bilgi edindiler.

Doğa ile dost, hayvan ve bitkileri seven, koruyan duyarlı bir gençlik yetiştirmek ve Dünya üzerindeki canlı çeşitliliğinin korunmasına katkı sağlamak, bu konuda toplumsal duyarlılığı arttırmak üzere bir gezimizin daha sonuna geldik, hem eğlendik hem de öğrendik.

 

Kültürel

FOTOĞRAF GALERİSİ